dostatočná prevencia
znižuje riziko uv žiarenia

Začni už dnes viac informácii

Sun Safe Kids

Všetko o ochrane pokožky pre deti

OCHRANA DETSKEJ POKOŽKY

Deti sú vo všeobecnosti častejšie vonku ako dospelí. Detstvo je pritom preukázateľne zraniteľným obdobím z pohľadu rizika poškodenia kože. Negatívny dopad slnečného žiarenia sa v tele kumuluje počas celého života. Čím lepšie teda chránime pokožku detí, tým účinnejšou ochranu pred možným vznikom kožných nádorov v dospelosti im poskytujeme.

O projekte

Projekt SunSafe je edukačná kampaň Slovenskej dermatovenerologickej spoločnosti SLS. Našim cieľom je zlepšiť prevenciu vzniku kožných nádorov u rizikových skupín, medzi ktoré patria aj deti.

Zvýšenie výskytu rakoviny kože v čoraz mladšom veku je spôsobené nesprávnymi opaľovacími návykmi jednotlivcov a nedostatočnou ochranou pred slnečným žiarením už v predškolskom veku.

Z hľadiska prevencie kožných nádorov má ochrana pokožky v detstve dlhodobý význam. Táto stránka ponúka tipy a rady špecialistov, ako poskytovať deťom adekvátnu ochranu pri pobyte na slnku tak, aby sa znížilo riziko vzniku rakoviny kože v dospelosti.

 

stiahnite si manuál ochrany

„Pokožka má pamäť, preto je dôležité už u detí myslieť na jej aktívnu ochranu. Opakovaná a nadmerná expozícia na slnku môže pre detskú citlivú pokožku znamenať zásadný faktor pre vznik rakoviny kože v dospelosti. Incidencia čoraz viac stúpa aj u mladých ľudí.“

doc. MUDr. Dušan Buchvald, PhD.
prezident Slovenskej dermatovenerologickej spoločnosti

 

Partneri
projektu